top of page

יש מי שדואג שתצחקו גם בחג הקרוב

עודכן: 5 בנוב׳ 2020


חג חנוכה מתקרב אלינו ואין ספק שנציין אותו באווירה שונה לעומת השנה שעברה. גם בסגר ובריחוק החברתי יש מי שדואג שתצחקו במסגרת סדנת זום משעשעת שתשאיר אתכם עם חיוך על הפנים. אם אתם מחפשים פעילות מיוחדת, מצחיקה ואנרגטית - אתם רוצים לפגוש את הסדנאות בזום של "שלופתא".


מזה חודשים שהמילה "זום" הפכה לחלק בלתי נפרד מהלקסיקון של כולנו. ימי הולדת ופגישות עבודה מתקיימים אל מול המסך. עכשיו מצטרפת אל אותם מפגשים גם פעילות גיבוש בזום והיא מצליחה להכניס הומור ולתת תחושת שייכות לכל המשתתפים שנמצאים מאחורי המסך.

את המילה "שלופתא" בחרו מספר חבר'ה צעירים אשר מקיימים סדנאות אימפרוביזציה כיוון שהיא משלבת בין המילה "שלוף" ו"אותה". ממש בהתאם, המשתתפים בסדנאות מקבלים הזדמנות לשלוף, לאלתר וליצור יחד בתוך סיטואציות שונות. הסדנאות יכולות להתאים בתור פעילות צוות בזום, יום גיבוש בעבודה ואפילו כמפגש משפחתי-חברתי. כל זאת תוך שמירה על ריחוק וללא צורך להיות באותו החלל.


כשהמסך מקרב בין אנשים החיוך עולה על הפנים

סדנאות בזום מהוות הזדמנות מיוחדת במינה לקרב בין אנשים. אלו שיצאו לחל"ת ולא עובדים כבר זמן רב, ואלו שעובדים מהבית. כולם יכולים להיפגש למרות שהם לא נמצאים באותו החדר. הייחודיות של הסדנה באה לידי ביטוי ביכולת לחבר בין כל המשתתפים ולייצר קירבה. כל אחד מקבל את הבמה שלו, על אף שהיא וירטואלית - וכך קורה קסם, האנשים מתקרבים והחיוך עולה על הפנים.

הסדנאות אינן דומות למפגש רגיל במקום העבודה. במפגש לא מאורגן חלק מהאנשים בצוות יהיו שקטים מאד ולא יראו אותם בכלל ואחרים יהיו במרכז העניינים וישמעו רק אותם. מפגשים במסגרת העבודה יתרכזו גם בעיקר בענייני עבודה ופחות בקשרים הבינאישיים. הקשרים בין העובדים חשובים לאווירה הכללית ולתקשורת ביניהם - ולכן ישנה חשיבות רבה לקיום ימי גיבוש מאורגנים, עם מנחים שיודעים לתת לכל אחד מהנוכחים את המקום להשתתף.

בימי הקורונה לא ניתן לצאת החוצה כמו פעם ואי אפשר לקבוע פעילות פיזית בחדר אחד או באותה סביבה, אבל אין זה אומר שיש צורך לוותר על הגיבוש בין העובדים. גיבוש בזום הוא לא פחות מוצלח מאשר כל פעילות שמתקיימת בחוץ. ב"שלופתא" מקיימים מפגש גיבוש מרגש, מצחיק ואנרגטי - וכל זאת במסגרת של שעה אחת בלבד, שכל עובד יכול להשתתף בה.


לדאוג שכולם ייקחו חלק בפעילות

לא קל לגרום לקבוצה של אנשים שמרוחקים זה מזה להצליח לשתף פעולה, אך ישנם מקצוענים שעושים זאת. המדריכים של "שלופתא" מקיימים פעילויות גיבוש בזום כבר מעל לחצי שנה והם מצליחים להביא את יכולת האלתור שלהם מהבמה אל המסך. המוזמנים הם חלק בלתי נפרד מהפעילות וכל אחד משתף פעולה בזמנו. הפעילות מתחילה, המסכות יורדות במהירות והחיוך עולה על הפנים תוך דקות ספורות בלבד. בהמשך מגיע גם הצחוק המתגלגל שממלא כל אחד מהבתים בהם נמצאים המשתתפים.

אחד התפקידים של המדריך הוא לדאוג לאווירה נינוחה, קלילה ומאפשרת. לכל אחד יש מקום בסדנה ו"הדרישות" קלות לביצוע ואינן דורשות מרחב מיוחד, כלים או חשיפה אישית. סדנת זום היא דרך מושלמת להזכיר לכל העובדים שהם חלק בלתי נפרד ממקום העבודה וליצור ביחד איתם חוויה משותפת שתישאר איתם לאורך זמן רב.

היכולת של "שלופתא" לגרום למשתתפים להיפתח ולקחת חלק בפעילות היא יכולת מיוחדת במינה. אין דרישות מורכבות, כל הפעילות מתקיימת בזמן קצוב וסביר שכולם יכולים לפנות לעצמם והמשתתפים בוחרים לקחת חלק בחוויה. זוהי דרך נהדרת להעביר פעילות בזום לצוות, לגרום לגיבוש, להזכיר שאתם נמצאים שם עבור העובדים שלכם ולייצר תקשורת חיובית ביניהם.

Komentáře


bottom of page