פעילויות לערב צוות עם שלושה רעיונות מדליקים


כל צוות באשר הוא בין אם מדובר בצוות שעובד ביחד במקום עבודה מסודר, צוות הפועל יחד למען האחר במסגרת תרומה לקהילה, צוותים בתנועות נוער, צוותי הדרכה זקוק מדי פעם לסוג של גיבוש או פעילות חברתית מחוץ לעבודה הצוותית. פעילויות לערב צוות שכאלה מאפשרות לאנשים הלוקחים חלק בצוות לצאת מהשגרה, להכיר קצת יותר לעומק ולעשות ביחד כייף, מה שיתרום בעתיד לעבודת הצוות המשותפת ביניהם. אז הנה 3 רעיונות מקוריים לפעילויות בערב צוות.

פעילויות לערב צוות עם אימפרוביזציה - על זה כבר שמעתם? - מופע סגור לצוות

אחת הדרכים היותר מוצלחות לגבש צוותים האי על ידי אמנות האימפרוביזיה. אימפרוביזציה נשמע כמו איזה מושג מסובך אבל האמת היא שזה בסך הכל יצירה באמנות על ידי אלתורים. פעילויות לערב צוות עם שילוב בין חשיבה מהירה, יכולת אלתור, משחק, מוזיקה או ריקוד יוצר דבר מופלא לצוות והוא מתאים בכל תחום שהוא. מופע אלתורים בו אנשי הצוות לוקחים צוות הוא דרך נפלאה לפעילות צוות מגבשת. אפשר פשוט לסגור מראש ערב סגור לצוות ולאפשר לכל אחד ואחת בצוות לצאת קצת מהגבולות המוכרים, ״להתחפש״, להיות דמות אחרת, להפעיל את הדמיון, להשתחרר ולצאת מהמופע אחרת לגמרי ממה שנכנסנו.

מופע עם צוותים אחרים

את אותו רעיון של אימפרוביזציה אפשר להרחיב ולקחת חלק במופע גדול יותר עם כמות גדולה של אנשים. פעילויות לערב צוות הן דרך נפלאה לצאת מהשגרה ולהתמכר לערב שכולו צחוק מתגלגל.

סדנת אימפרוביזציה לצוותים

שכאן מדובר יותר בחוויה שהיא לימודית. בסדנת אימפרוביזציה עושים שימוש במגוון של משחקי תנועה ותיאטרון כאשר המורים מלמדים את הצוות ליצור כל מיני סיטואציות מצחיקות על ידי שימוש בדמויות, מוזיקה, חפצים וגם כאן פשוט להשתחרר. פעילויות לערב צוותמהסוג הזה עוזרות לנו לשפר את הערך העצמי, מחזקות את הצוות באופן ספיציפי ואף נותנות לנו לגיטימציה לשינוי. זה מופלא לראות איך אנשים שמגיעים סגורים מאוד לדבר הזה, יוצאים מהסדנא הרבה יותר משוחררים ופתוחים לעולמות חדשים ואפילו בשלב מאוחר יותר ממשיכים עם המופעים והסדנאות הללו במסגרת אישית.