פעילויות לערב צוות עם שלושה רעיונות מדליקים

עודכן ב: ספט 6


כל צוות באשר הוא בין אם מדובר בצוות שעובד ביחד במקום עבודה מסודר, צוות הפועל יחד למען האחר במסגרת תרומה לקהילה, צוותים בתנועות נוער, צוותי הדרכה זקוק מדי פעם לסוג של גיבוש או פעילות חברתית מחוץ לעבודה הצוותית. פעילויות לערבי צוות שכאלה מאפשרות לאנשים הלוקחים חלק בצוות לצאת מהשגרה, להכיר קצת יותר לעומק ולעשות ביחד כייף, מה שיתרום בעתיד לעבודת הצוות המשותפת ביניהם. אז הנה 3 רעיונות מקוריים לפעילויות לערב צוות מקורי.

פעילויות לערב צוות עם אימפרוביזציה - על זה כבר שמעתם? - מופע סגור לצוות

אחת הדרכים היותר מוצלחות לגבש צוותים היא על ידי אמנות האימפרוביזיה. אימפרוביזציה נשמע כמו איזה מושג מסובך אבל האמת היא שזה בסך הכל יצירה באמנות על ידי אלתורים. פעילויות לערב צוות מקורי עם שילוב בין חשיבה מהירה, יכולת אלתור, משחק, מוזיקה או ריקוד יוצר דבר מופלא לצוות והוא מתאים בכל תחום שהוא. מופע אלתורים בו אנשי הצוות לוקחים צוות הוא דרך נפלאה לפעילות צוות מגבשת. אפשר פשוט לסגור מראש ערב סגור לצוות ולאפשר לכל אחד ואחת בצוות לצאת קצת מהגבולות המוכרים, ״להתחפש״, להיות דמות אחרת, להפעיל את הדמיון, להשתחרר ולצאת מהמופע אחרת לגמרי ממה שנכנסנו.

נהנים בערב צוות מקורי עם שלופתא TCM

מופע עם צוותים אחרים

את אותו רעיון של אימפרוביזציה אפשר להרחיב ולקחת חלק במופע גדול יותר עם כמות גדולה של אנשים. פעילויות לערב צוות הן דרך נפלאה לצאת מהשגרה ולהתמכר לערב שכולו צחוק מתגלגל.

סדנת אימפרוביזציה לצוותים

שכאן מדובר יותר בחוויה שהיא לימודית. בסדנת אימפרוביזציה עושים שימוש במגוון של משחקי תנועה ותיאטרון כאשר המורים מלמדים את הצוות ליצור כל מיני סיטואציות מצחיקות על ידי שימוש בדמויות, מוזיקה, חפצים וגם כאן פשוט להשתחרר. פעילויות צוותית מהסוג הזה עוזרות לנו לשפר את הערך העצמי, מחזקות את הצוות באופן ספציפי ואף נותנות לנו לגיטימציה לשינוי. זה מופלא לראות איך אנשים שמגיעים סגורים מאוד לערב צוות, יוצאים מהסדנא הרבה יותר משוחררים ופתוחים לעולמות חדשים ואפילו בשלב מאוחר יותר ממשיכים עם המופעים והסדנאות הללו במסגרת אישית.


  • Facebook App Icon
  • YouTube Classic
  • Instagram App Icon